Rzeczywistość mamy,  Strona Główna

Farby – Wakacje z Sebucją

Farby – z pewnością większość z Was ma w domu choć jeden zestaw farb plakatowych. My też w domu mieliśmy zawsze kilka pudełek. Nigdy jednak miłością wielką do farb nie pałałam, gdyż każde prace artystyczne moich dzieci z ich użyciem, kojarzyły mi się z ogromnym bałaganem.

Czy zdarza się Wam, że brakuje Wam pomysłu lub sił na zabawę z dziećmi? Ja czasem miewam takie dni, kiedy wolałabym by dzieci bawiły się grzecznie nie angażując do zabawy mnie w sposób szczególny. Czasem po prostu chciałabym usiąść na czterech literach i jedynie obserwować rozwój sytuacji. Jeśli też tak czasem macie, zdradzę Wam prosty sposób na zajęcie dzieci na minimum godzinę.

Co potrzebujecie?

  • Warunkiem koniecznym, by zabawa mogła się odbyć, jest słoneczna pogoda. W wakacje dni takich będzie wiele, więc gdy opadniecie z sił, sprawdźcie czy posiadacie pozostałe składniki potrzebne do super zabawy.
  • Własne podwórko, ogród czy działka będzie mile widziana, ale jeśli mieszkacie w bloku wystarczy trawnik i miejsce, w którym możecie zająć trochę przestrzeni.
  • Duży karton lub brystol.
  • Farby plakatowe.
  • Opcjonalnie mały basen lub duża miska z ciepłą wodą.
  • Stroje kąpielowe dla Waszych dzieci.

Nie będziecie potrzebować pędzli, gdyż najciekawsze prace tworzą się małymi rączkami i nóżkami. Moje dzieci bardzo szybko porzuciły pędzle i wzięły sprawy w swoje ręce 😉

Zobaczcie jak świetnie się bawili…

farby

farby

farby

farby

farby

To co, gotowi jesteście na super zabawę?