Jak być wyjątkową kobietą?
Rzeczywistość mamy,  Strona Główna,  W domowym zaciszu

Jak być wyjątkową kobietą?

W pozornie idealnym świecie, w jakim przyszło nam żyć, wyjątkowość traci na wartości. Gdziekolwiek się nie spojrzy można dostrzec na siłę lansowaną zjawiskowość. Perfekcyjne profile w mediach społecznościowych, wychuchane wnętrza mieszkań niczym z katalogu, ponadprzeciętnie rozwijające się dzieci, które do tego są niesamowicie grzeczne. Nieustanna walka by być fantastyczną matką, rewelacyjną żoną i zadbaną kobietą. Tylko po to, by zasłużyć na miano wyjątkowej kobiety. Tymczasem nadzwyczajność tkwi w każdej z nas i nie potrzeba wcale jej wyrabiać czy udowadniać, wystarczy ją w sobie obudzić.

Jak być wyjątkową kobietą?

Tak naprawdę nie musisz nic robić, bo to jaka jesteś czyni Cię wyjątkową. Nie ma drugiej takiej Ani, Kasi czy Małgosi jak Ty. Jesteś niepowtarzalna i to wystarczy. Nie musisz nikomu dawać dowodów, że tak jest. W sumie na tym mogłabym zakończyć swój post i byłby to najkrótszy wpis w moim całym blogowaniu, ale czuję, że wcale mi nie uwierzyłaś i nadal nie odczuwasz swojej niezwykłości. Taka natura kobiety, że wątpimy w swoją szczególność, postrzegając się przeciętnie, zupełnie zwyczajnie. Nie martw się, pomogę Ci odkryć Twoją wyjątkowość.

Wyjątkowa to znaczy jaka?

Dla mnie wyjątkowa kobieta to taka, która zna swoją wartość, potrafi czerpać radość z życia, jest pewna siebie, a przy tym wrażliwa i kobieca. To moja definicja, Twoja może być zupełnie inna. Dla Ciebie wyjątkową kobietą może być cierpliwa matka, niezależna bizneswomen czy kobieta podejmująca wielkie wyzwania. Najważniejsze byś potrafiła tą wyjątkowość dostrzec w sobie. Najczęściej podziwiamy jednak inne kobiety, całkowicie zapominając o tym, jakie my same jesteśmy niezwykłe.

Przyjrzyj się sobie

Długi czas mniemałam o sobie, jak o szarej myszce, która boi się wychylić z swojej norki. Cóż, przez niedostrzeganie swoich zalet i własnej wartości, byłam taką szarą mychą. Bałam się podejmować jakichkolwiek wyzwań, brakowało mi pewności siebie, najlepiej czułam się w swoich czterech ścianach, przez co wiele traciłam z życia. Nie chciałam się wyróżniać, być dostrzegana, bo myślałam, że nie mam nic do zaoferowania innym. Na szczęście te czasy to przeszłość, a ja doskonale wiem, że jestem wyjątkowa i wiem też, że Ty również jesteś.

Popatrz na siebie z boku, zobacz jak wiele ważnych rzeczy robisz na co dzień. Rzeczy, których nikt nie zrobi lepiej od Ciebie… Kto potrafi tak czule przytulać i jednym pocałunkiem zatrzymać morze dziecięcych łez? Kto w natłoku tylu spraw pamięta o ważnych dniach najbliższych? Kto zawsze potrafi pocieszyć koleżankę? Kto jak nie Ty ukoi nerwy Twojego mężczyzny? Mogłabym tak wymieniać w nieskończoność.

Odkryj swoje mocne strony

Najczęściej nie doceniamy siebie przez nasze kompleksy i zazwyczaj są to cechy, których inni w nas nie dostrzegają. Wydaje nam się, że skoro jesteśmy nieidealne, to nie zasługujemy na miano wartościowej. Nic bardziej mylnego! Przez to, że każda z nas jest inna, niepowtarzalna, każda z nas jest wyjątkowa. Warto jednak zmierzyć się ze swoimi niedoskonałościami i krytycznie się im przyjrzeć. Czy faktycznie stanowią defekt dla naszej osoby, czy są wadą? Czy można je jakoś usunąć, zmienić, a może nie ma takiej szansy? Jeśli nie możesz pokonać swoich kompleksów, zaakceptuj je! To najprostsza droga do pewności siebie.

Jeśli uważasz, że nie jesteś wyjątkowa, bo nie robisz nic nadzwyczajnego, zmień to. Znajdź pasję, rozwijaj się, realizuj się. Nie stój w miejscu, gdy zaczniesz robić coś, co będzie Ci sprawiało radość, szybko zdobędziesz uznanie innych i odzyskasz poczucie własnej wartości. Zrób coś dla siebie, może jakieś szalone wyzwanie, a może wystarczy pobyt w SPA? Może masz ochotę ufundować sobie masaż czekoladowy z peelingiem albo wykonać skok na Bungee? Wiem, jak taka chwila dla siebie potrafi poprawić nastój i sprawić, że poczujesz się naprawdę wyjątkowa, dlatego mam dla Ciebie niespodziankę.

Niedawno otrzymałam wyjątkowy prezent: Zestaw prezentowy Prezentmarzeń – Łodź. Jeszcze nie zdecydowałam, jaką atrakcję wybiorę, ale o swoich przeżyciach na pewno się z Tobą podzielę. Dla Ciebie również mam niespodziankę! Z okazji Dnia Kobiet ogłaszam wyjątkowy KONKURS, o którym więcej dowiesz się na moim fan page. Wraz z serwisem Prezentmarzeń, który specjalizuje się w dostarczaniu niesamowitych wrażeń, a prezenty dla kobiet to jego specjalność zapraszamy do super zabawy.

 

Artykuł powstał w ramach współpracy z Prezentmarzeń