Rzeczywistość mamy,  Strona Główna,  W domowym zaciszu

Jak połączyć naukę z zabawą?

Wielu rodziców zastanawia się jak połączyć naukę z zabawą, by dziecko chętnie sięgało po kolejną porcję wiedzy. Znalazłam na to sposób, a wszystko za sprawą Wydawnictwa Olimp. Przedstawiam Wam zestawienie rewelacyjnych książeczek, dzięki którym nauka będzie przyjemnością, a przy okazji miłą zabawą.

Wodne czary-mary

Kolorowanie może być fajne, ale robienie tego bez użycia kredek czy farb to rewelacyjne doświadczenie. Moje dzieci zachwycone taką formą nauki, odkrywały kolejne rysunki magicznym mazakiem przez kilka godzin. Po zabawie odłożyły książeczkę na półkę, jakież było ich zaskoczenie dnia następnego, gdy rysunki ponownie znikły!

Mowa oczywiście o magicznej książeczce „HOKUS-POKUS Zwierzaki w zasięgu wzroku”. To idealna propozycja dla młodszych dzieci, choć mój pierwszoklasista też chętnie poszukiwał ukrytych zwierzątek. Dzięki tej książeczce uda Wam się połączyć naukę z zabawą w atrakcyjny dla Was i dzieci sposób.

 

Coś dla pierwszoklasistów

Wybierając książeczki edukacyjne dla małego ucznia, warto sprawdzić czy zadania dla pierwszoklasisty są adekwatne do poziomu zdobytej przez niego wiedzy i czy stanowią uzupełnienie wiedzy zdobytej w szkole. Decydując się na propozycje Wydawnictwa Olimp masz pewność, że zawarta w książeczkach wiedza nie będzie zbyt trudna dla Twojego dziecka, za to będzie stanowić rewelacyjny materiał do doskonalenia zdobytych umiejętności.

Pierwsze w oczy rzuciły mi się zadania matematyczne dla dzieci. „Matematyka na szóstkę” to propozycja dla tych dzieci, które lubią zmagać się z matematycznymi zadaniami. Zawarte w książeczce ćwiczenia wykraczają poza podstawę programową oraz pomagają utrwalić nabyte umiejętności. W domu posiadaliśmy już wcześniej „Matematyka na szóstkę – zbiór zadań dla klasy I”, z której byłam bardzo zadowolona, więc postanowiłam dokupić już teraz „Matematyka na szóstkę – zbiór zadań dla klasy II”. Poziom wiedzy zdecydowanie przekracza możliwości pierwszoklasisty, ale zainteresowanie syna nowymi umiejętnościami było tak duże, że wiele zadań już przerobiliśmy.

z kolei „Wszystkie litery znam. Czytam, piszę sam klasa 1” zawiera ćwiczenia kształtujące umiejętność czytania ze zrozumieniem. Książeczka zawiera materiał zgodny z podstawą programową, a także zadania przekraczające ten poziom. Książeczka pozwala doskonalić pisanie i czytanie wyrazów oraz zdań, a także stanowi wstęp do trudniej nauki ortografii i gramatyki. Zadania sformułowane są w taki sposób, że udało się połączyć naukę z zabawą.

 

Jakie książki edukacyjne dla przedszkolaków wybierać?

Przedszkolaki to wymagająca grupa wiekowa. Trudno dziecko nakłonić do nauki, a tym bardziej zaciekawić na dłużej, jednak Wydawnictwo Olimp znalazło na to rozwiązanie. „Kraina szlaczków dwóch małych ślimaczków” to zeszyt ćwiczeń grafomotorycznych przygotowujących dzieci do nauki pisania. Książeczka zapewnia atrakcyjną formę nauki, dzięki wkładce do pisania i suchościeralnemu mazakowi, lecz także umożliwia tradycyjne odtwarzanie szlaczków.

Zadania dla przedszkolaków muszą przede wszystkim wzbudzać ciekawość i skupiać uwagę dziecka. Nic tak nie przyciąga wzroku malucha jak kolorowe obrazki, których w książeczce „Miś FABIŚ Litery bez bariery!” nie brakuje. Ponadto książeczka zawiera 60 naklejek, które uatrakcyjniają edukację i pozwalają połączyć naukę z zabawą.

 

Jeśli zaciekawiły Was nasze propozycje, szybciutko biegnijcie na stronę Wydawnictwa, gdzie możecie zakupić książeczki w bardzo atrakcyjnych cenach! (klik w grafikę)

 

Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Olimp