Najciekawsze bajki dla dzieci
Rzeczywistość mamy,  Strona Główna,  W domowym zaciszu

Najciekawsze bajki dla dzieci

Przed Wami lista najciekawszych bajek dla dzieci. Są to bajki wyjątkowe, piękne, mądre, ale przede wszystkim rozwijające wyobraźnię dziecka i nieszablonowe myślenie. Wyobraźnię, którą każde dziecko posiada nieograniczoną. Niestety wraz z wiekiem tracimy łatwość przenoszenia się w świat fantazji, a przecież to ona popycha wielu ludzi do nowych odkryć. To bujna wyobraźnia jest bodźcem dla naukowców, artystów, odkrywców, pisarzy, architektów, a nawet podróżników. Pozwólmy dzieciom jak najdłużej trwać  świecie fantazji.

Na mojej liście nie znajdziecie super popularnych produkcji, typu ,,Król Lew”, ,,Kubuś Puchatek” itp. Starałam się wyszukać te perełki mniej znane. Choć część z podanych niżej propozycji nie jest Wam z pewnością obca. Jesteście ciekawi, jakie bajki znajduj się na mojej liście? Jeśli tak, to zaczynamy (kolejność przypadkowa).

Zobacz także:

[button url=”https://www.sebucja.pl/bajki-filmy-o-milosci-dla-dzieci/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]NOWOŚĆ!!! BAJKI I FILMY O MIŁOŚCI DLA DZIECI[/button]

[button url=”https://www.sebucja.pl/najpiekniejsze-filmy-dla-dzieci-i-mlodziezy-2/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]NAJPIĘKNIEJSZE FILMY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY[/button] [button url=”https://www.sebucja.pl/straszne-bajki-i-filmy-dla-dzieci-na-halloween/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]STRASZNE BAJKI I FILMY DLA DZIECI NA HALLOWEEN CZĘŚĆ I[/button] [button url=”https://www.sebucja.pl/straszne-bajki-i-filmy-dla-dzieci-na-halloween-i-nie-tylko-czesc-ii/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]STRASZNE BAJKI I FILMY DLA DZIECI NA HALLOWEEN CZĘŚĆ II[/button] [button url=”https://www.sebucja.pl/swiateczne-bajki-i-filmy-dla-dzieci/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]ŚWIĄTECZNE BAJKI I FILMY DLA DZIECI[/button] [button url=”https://www.sebucja.pl/wartosciowe-filmy-ktore-warto-zobaczyc/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|big|normal”]WARTOŚCIOWE FILMY, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ CZĘŚĆ I[/button] [button url=”https://www.sebucja.pl/wartosciowe-filmy-ktore-warto-zobaczyc-2/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|big|normal”]WARTOŚCIOWE FILMY, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ CZĘŚĆ II[/button]

Spirited Away: W krainie Bogów

 Nie ma drugiej takiej bajki, którą oglądałabym z takim podziwem, przejęciem.  To dzieło japońskiego mistrza animacji Hayao Miyazakiego trzeba zobaczyć. W moim zestawieniu pojawi się jeszcze kilka propozycji spod ołówka  Hayao Miyazakiego. Wszystkie produkcje studia Ghibli zasługują na uwagę i podziw. Warto poświęcić im chwilę swojego czasu, jednak  ,,Spirited Away: W krainie Bogów” to jak dla mnie najciekawsza bajką, jaką kiedykolwiek oglądałam. ,,Spirited Away: W krainie Bogów” to nie jest propozycja dla najmłodszych dzieci. Nie ma w niej przemocy, ale obraz bywa czasami przerażający. Warto obejrzeć najpierw samemu i ocenić, czy nasze dziecko podoła tak wielkiej porcji fantazji. Mój synek (5lat) oglądał ze mną, choć momentami bał się, był bajką pochłonięty do reszty. Naprawdę gorąco polecam.

Robaczki z Zaginionej Doliny

Nie wiem, jak opisać Wam tą animację. To po prostu trzeba zobaczyć. Jest to historia o przyjaźni, odwadze oraz o tym, że nie ważne jest to, iż się od siebie różnimy…To kilka lekcji w jednym. Oprócz typowej lekcji przyrody, bajka uczy dziecko tego, że nie wolno się poddawać, że czasem jedna istota może zmienić los tysięcy innych. Uczy tego, że przyjaźń jest możliwa bez względu na to, jak bardzo się różnimy. Warto obejrzeć z dzieckiem. Zachęcam do obejrzenia wersji bez lektora.

Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga’Hoole

Legendy sowiego królestwa to propozycja dla trochę starszych dzieci. Animacja trzyma w napięciu, ale także przekazuje bardzo ważne wartości, często pomijane we współczesnym świecie: honor, poświęcenie, braterska miłość. Godna polecenia dla całej rodziny.

Mój sąsiad Totoro

To jedna z najpopularniejszych animacji wspomnianego wcześniej Hayao Miyazakiego. Z tego też powodu tytułowy bohater -Totoro, stał się oficjalnym logo studia Ghibli. Tą produkcje mogę polecić dla całej rodziny, nawet dla najmłodszych widzów. Bajka ta rozbudzi w Waszych dzieciach wyobraźnię, a Was być może skłoni do refleksji…

Tajemnica Zielonego Królestwa

Tajemnica Zielonego Królestwa to pozycja, którą większość z Was z pewnością zna, nie mogłam się jednak oprzeć i nie zamieścić jej w moim zestawieniu. To idealna bajka dla dzieci w każdym wieku, ale także rodzice obejrzą z przyjemnością. Produkcja ta nasiąknięta jest uniwersalnymi morałami, które dla dzieci są łatwo przyswajalne. Także rodzice mogą wyciągnąć z tej bajki coś dla siebie… Gorąco polecam.

Podniebna poczta Kiki

Bardzo ciekawa opowieść o 13-letniej czarownicy. Przeplatające się tu emocje, od radości, po smutek, zwątpienie, łatwo grają na uczuciach odbiorcy. Dzieci cieszą się z sukcesów dziewczynki, ale też współczują jej w trudnych chwilach. Warto obejrzeć, tym bardziej, że film nadaje się dla całej rodziny.

 Dumbo

Tej bajki chyba nie muszę nikomu przedstawiać. To produkcja z 1941 roku. Niestety wiele współczesnych dzieci jej nie zna, a szkoda. To ponadczasowa produkcja, która mimo upływu czasu nie traci nic na swojej wartości. Zachęcam wszystkich do powrotu do swego dzieciństwa…

Khumba

To niezwykła opowieść o młodej zebrze, która wyróżnia się wśród swojego stada. Jest inna… To historia o akceptacji samego siebie. O sile przyjaźni, o dążeniu do celu i pokonywaniu trudności. Tą pozycję z całą pewnością mogę polecić całej rodzinie.

Grobowiec świetlików

To najsmutniejsza bajka jaką kiedykolwiek widziałam. Zaczyna się smutno i kończy tak samo. Przesiąknięta strachem, głodem i bólem… Historia dwojga dzieci, których czas dzieciństwa przypadł na okres wojny. Warto obejrzeć z dziećmi. Warto uświadomić dzieciom do czego prowadzi wojna i kto najbardziej na niej cierpi… Polecam gorąco.

Mustang z Dzikiej Doliny

Mustang z Dzikiej Doliny to wzruszająca opowieść dla dzieci w każdym wieku. Podejrzewam, że większość z Was zna tą produkcję. Jednak warto o niej przypomnieć. To historia o wolnym dzikim koniu, który dostał się w niewole. Warto obejrzeć całą rodziną.

Ponyo

Kolejne dzieło Hayao Miyazakiego. Bajka pełna fantazji, przenosząca nas w świat magiczny. Film nadaje się świetnie dla najmłodszych dzieci, ale także starsze nie będą się nudzić, rodzice zresztą też nie. To historia o przyjaźni i o spełnianiu marzeń. Warto zobaczyć.

Odlot

Mam czasem wrażenie, że ta produkcja wcale nie jest kierowana do dzieci, tylko do nas dorosłych. Chociaż dzieciom film bardzo się spodoba, my również możemy z niego coś wynieść. I to tak naprawdę całkiem sporo… Godny polecenia film dla całej rodziny.

Narzeczona dla kota

Zabawna historia o pewnej dziewczynce, która ocaliła życie kotu. Bajka przenosi nas w świat fantazji, gdzie odkrywamy kocie królestwo. Idealna propozycja dla małych widzów, ale także starszych dzieci. Godny polecenia film rodzinny.

Ciekawski George

Ciekawskiego Georga większość z Was zna. To ulubiona postać moich dzieci. Warto obejrzeć wszystkie części, włącznie z serialem. Jednak w szczególności polecam pierwszą pełnometrażową produkcje, która opowiada całą historię od początku. To lekka bajka, którą przyjemnie się ogląda, a oprócz tego wiele uczy. To piękna opowieść o prawdziwej przyjaźni. Polecam dla całej rodziny.

Ruchomy zamek Hauru

Na koniec prezentuje Wam kolejną perełkę, też spod ręki mojego ulubionego Hayao Miyazakiego. Znów mamy do czynienia z fantastyczną opowieścią. Propozycja dla całej rodziny. Ciekawa, niebanalna i przede wszystkim mająca w to coś. Polecam gorąco.

To już wszystkie propozycje na dziś. Mam nadzieję, że moja lista Wam się spodoba i znajdziecie coś dla siebie i Waszych dzieci. Pozdrawiam gorąco i miłego oglądania życzę.