prezent na komunię dla chłopca
Rzeczywistość mamy,  Strona Główna

Prezent na komunię dla chłopca i dziewczynki

Pierwsza Komunia Święta to duże przeżycie dla dziecka i jego rodziny. Każdy z nas, kto do tego sakramentu przystępował, z pewnością dokładnie pamięta ten wyjątkowy dzień. W wielu rodzinach praktykuje się obdarowywanie dzieci prezentami, tak też jest u nas. Z racji tego, że już oboje moich dzieci było u komunii, podpowiem Ci, jaki prezent na komunię dla chłopca i dziewczynki się u nas sprawdził.

Dokładnie pamiętam, jak wszyscy zaproszeni goście podpytywali moje dzieci, co chciałyby dostać na komunię. Syn stanowczo odpowiadał, że chciałby karmę dla zwierząt z pobliskiego schroniska i tym samym nie ułatwiał zadania naszym gościom. Córka dwa lata później postanowiła zrobić dokładnie tak samo i również zbierać karmę. Oczywiście goście spisali się na medal i obdarowali moje pociechy karmą, ale i prezentami. Wszystkie upominki były trafione w 10, dlatego spróbuję Ci pomóc.

Prezent na komunię dla dziewczynki

Największym hitem wśród prezentów u córki okazał się aparat fotograficzny. Na rynku mamy ogromny wybór tego typu sprzętu, od aparatów kompaktowych po takie, które natychmiast drukują odbitki. Do aparatu można dokupić specjalny pokrowiec w formie eleganckiej torebki czy dedykowany album. Małe kobietki lubią także biżuterie, dlatego świetnym pomysłem będzie łańcuszek, medalik, ciekawa zawieszka czy kolczyki (choć tu warto zapytać rodziców, czy dziewczynka ma przebite uszka).

Kolejnym pomysłem mogą być także puzzle, szczególnie te tworzące ciekawe obrazy, które można oprawić w ramkę. Zestaw kreatywny lub tablet graficzny będzie również super pomysłem, w szczególności jeśli mamy do czynienia z małą artystką. Bezprzewodowe słuchawki, głośnik lub zestaw do karaoke ucieszy z kolei miłośniczki śpiewu i tańca.

Wiele dziewczynek ucieszy się z ciekawej książki, a tu wybór mamy przeogromny. Można pokusić się o ciekawy atlas, encyklopedię lub powieść młodzieżową. Wiele gości ofiaruje dzieciom Pismo Święte, więc by nie dublować prezentów lepiej wybrać książkę o patronie dziecka. Lekturę można także dopasować do zainteresowań dziecka. Fajnym pomysłem są również wszelkie notatniki, pamiętniki w ciekawych oprawach czy zamykane na kluczyk.

Prezent na komunię dla chłopca

Mam wrażenie, że wybór upominku dla małego mężczyzny jest znacznie łatwiejszy, niż w przypadku dziewczynek. Jeśli chłopiec ma jakieś zainteresowania, to mamy ułatwioną sprawę, jeśli nie, warto skorzystać z uniwersalnych pomysłów.

Jednym ze standardowych pomysłów na prezent na komunię dla chłopca jest zegarek lub smartwatch. Jest to bezpieczny prezent, który ucieszy każdego chłopca. Małemu sportowcowi można podarować rower, rolki, hulajnogę, deskorolkę czy hoverboard, który u nas był po prostu hitem (dwa dni po komunii syna musieliśmy zakupić drugiego dla córki, do tej pory sprzęt nr 1). Przed wyborem takiego prezentu warto zapytać najpierw rodziców, co myślą o takim upominku.

Ciekawym pomysłem na podarunek dla chłopca na komunię mogą być klocki. Tu mamy bardzo szeroki wachlarz możliwości od lego city po klocki magnetyczne, grawitacyjne czy konstrukcyjne. Młodego mężczyznę zainteresować mogą także różnego rodzaje modele do samodzielnego składania czy ciekawa książka.

Jeśli chłopiec uprawia sport, warto poszukać prezentu, który wspomoże jego aktywność. Przyszłego piłkarza z pewnością ucieszy zestaw bramek piłkarskich lub rękawice bramkarskie. Ciekawym pomysłem mogą być rękawice bokserskie, praktyczny bidon sportowy b.box czy bezpieczny kask. Jeśli nie mamy pomysłu na prezent na komunię dla chłopca, najlepiej zapytać samego zainteresowanego lub rodziców.

Mam nadzieję, że pomogłam Ci choć trochę i znalazłeś u mnie pomysł, który wykorzystasz.

Artykuł sponsorowany