Rzeczywistość mamy,  Strona Główna,  Wokół zdrowia

„W służbie oczom” – pozycja obowiązkowa na wiosnę

Dokładnie za tydzień będzie miała premiera książki „W służbie oczom”. To książka dla każdego. Każdy znajdzie w tej książce coś, co go zainteresuje. Brzmi jak tanie hasło reklamowe? Nic bardziej mylnego, ta książka po prostu taka jest!

Borykasz się ze wzrokowymi dysfunkcjami? Może ktoś z Twoich bliskich ma problemy ze wzrokiem? Nie wiesz, do jakiego specjalisty powinieneś się udać? Jesteś Rodzicem, który szuka pomocy dla swojego dziecka? A może nauczycielem, który chce wiedzieć więcej o możliwościach terapii i rehabilitacji wzroku? Być może jesteś u progu dorosłego życia i szukasz zawodu pełnego pasji, chcesz pracować z oczami lub chcesz zostać nauczycielem od „zadań specjalnych”, chodzi Ci po głowie żeby zostać trenerem lub terapeutą widzenia? Może już jesteś optometrystą, ortoptystą, tyflopedagogiem, rehabilitantem wzroku, optykiem, ale pragniesz poszerzyć swoje horyzonty?

W książce „W służbie oczom” przeczytasz:

  • kto i jaką terapią wzroku się zajmuje,
  • jakiego rodzaju terapii potrzebujesz Ty lub Twoje dziecko,
  • jakie możliwości niesie wykonywanie zawodów związanych z widzeniem,
  • poznasz pracę specjalistów „od środka”,
  • przeczytasz o ich pasji, trudnościach, zmianach,
  • jak wygląda współpraca między terapeutami i Rodzicami,
  • czego potrzeba, żeby terapia była skuteczna.

9 autorów = 9 historii = 9 misji

Wyjątkowość tej książki tkwi nie tylko w temacie, ale także w tym, że książkę napisało 9 Autorów, z których każdy zawodowo pomaga dzieciom i dorosłym lepiej widzieć. Dodatkowo, każdy z Autorów obrał inną ścieżkę zawodową, ma kompletnie inną specyfikę pracy oraz odmienne doświadczenia.

Książka pozwoli Ci poznać pracę optometrystów, ortoptystów, tyflopedagogów, rehabilitantów widzenia, pedagogów i rodziców, którzy dbają o ludzki wzrok. 9 autorów opisało swoją pracę – dzieląc się swoją historią, sukcesami, trudnościami, jakie napotykają pomagając dzieciom i dorosłym lepiej widzieć. Każdy z autorów wybrał inną drogę. Każdy poświęcił swoje życie ,,w służbie oczom”.

Poznaj Autorów:

Hanna Buczkowska

Dr n. med. Hanna Buczkowska jest również ortoptystą i była uczestnikiem pionierskiego kursu w systemie online „Amblyopia / Strabismus I” zorganizowanym przez Illinois College of Optometry w Chicago. W książce poprowadzi nas przez swoją naukową historię. Zobaczymy jak można rozwijać swoją ścieżkę zawodową po ukończeniu optometrii, gdy naszym celem jest kariera naukowa. Z drugiej strony poznamy osobę, która  angażuje się w projekty społeczne, tworzy fundację „Bartymeusz” i jeździ na misje by pomagać innym, słabszym i biedniejszym ludziom odzyskać widzenie. 

Katarzyna Królikowska

Mgr Katarzyna Królikowska jest rehabilitantem wzroku, tyflopedagogiem, instruktorem orientacji przestrzennej oraz nauczycielem brajla. W książce opowiada nam niezwykłą, trwającą ponad 23 lata historię. W jej rozdziale przeczytacie jak wygląda praca w przedszkolu z dziećmi niewidomymi i słabowidzącymi oraz na uczelni, jak pomagać dorosłym, którzy utracili możliwość widzenia w wyniku wypadku czy choroby. Jednak najważniejsze jest to, że poznacie osobę, która nie wypaliła się z upływem lat pracy, a wręcz odwrotnie.

Bartosz Szeleżyński

Bartosz Szeleżyński

Mgr Bartosz Szeleżyński to optometrysta, który nie boi się wyzwań. Przeciera szlaki w środowisku wojskowym i pokazuje nam jak możemy wspierać w procesie rehabilitacji osoby poszkodowane w wypadkach czy po urazach mózgu. W książce zobaczycie jak połączyć prowadzenie gabinetu, naukowe zacięcie i organizowanie konferencji.

Aneta Bester

aneta bester

Mgr Aneta Bester to fenomenalna tyflopedagog. W książce opisuje swoją pracę i misję oraz nieustającą chęć pomagania osobom niepełnosprawnym, słabowidzącym i zaniedbanym społecznie. Na każdym kroku odnajdziemy pasję do człowieka i nieustająca motywację do kształcenia siebie i innych.

Joanna i Marcin Smola

smola joanna i marcin

Mgr Joanna i mgr Marcin Smola to plastycy i pedagodzy, ale przede wszystkim Rodzice, którzy w niesamowity sposób kształtują widzenie słabowidzącego syna oraz wielu innych dzieci w Polsce. W książce poznajcie historię Doświadczalni Świata. Przejdźcie wspólną drogę i zainspirujcie się rozwiązaniami, które wzbogacą „widzialny” świat dzieci – tych widzących dobrze i słabiej.

Katarzyna Sieja

katarzyna sieja

Mgr Katarzyna Sieja kierując się swoją pasją i intuicją przeszła drogę od tyflopedagogiki, przez ortoptykę do optometrii. Jeżeli się zastanawiasz jak wybierać swoją ścieżkę kariery, to skorzystaj z jej wskazówek.  

Bianka Bibrowicz

bianka bibrowicz

Mgr Bianka Bibrowicz w książce pokaże nam drogę od fizjoterapii do optometrii i ortoptyki, ale także opowie o terapii widzenia, którą prowadzi jest wielowymiarowa. Działa na rzecz rozwoju optometrii poprzez aktywność w Polskim Towarzystwie Optometrii i Optyki. Sama o sobie mówi, że jest hedonistką i korzysta z życia czerpiąc z niego to co jest najlepsze.

Barbara Pakuła

Barbara Pakuła

Mgr Barbara Pakuła jest optometrystką, blogerką i szkoleniowcem. Jest także inicjatorem powstania książki. W książce zobaczymy jak wyglądała jej droga poprzez terapię widzenia córki, rozwój gabinetu i blogowania. 
Ponieważ problemy z niedowidzeniem córki nie dawały zupełnie żadnych objawów, to jej misją stała się edukacja innych rodziców i przekazywanie wiedzy o widzeniu. 

Książki można zakupić u Autorów publikacji lub zamówić na stronie:


https://www.wsluzbieoczom.pl

Nie przegap tej okazji! Zamów swój egzemplarz już teraz