Strona Główna,  W domowym zaciszu

Wartościowe filmy, które warto zobaczyć cz. I – TOP 100

Z pewnością znacie wiele filmów, które wnoszą swą fabułą wiele ważnych wartości. Niektóre motywują widza do zmian lub walki, inne skłaniają do refleksji. Są też takie produkcje, które pozostawiają po sobie trwały ślad. Nic już później nie jest takie, jakie było przed obejrzeniem przekazu. Lista, którą dla Was przygotowałam zawiera między innymi takie właśnie filmy. Produkcje, po których ciężko dojść do siebie, na których nie da się nie uronić łzy, po których człowiek zaczyna się zastanawiać nad własnym życiem. Zapraszam do zapoznania się z pierwszą częścią wpisu, którą ze względu na obszerność podzieliłam na dwa wpisy. Kolejność filmów przypadkowa.


NOWE ZESTAWIENIE!

[button url=”https://www.sebucja.pl/filmy-ktore-warto-zobaczyc-w-2020-roku/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]FILMY, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ – nowe zestawienie (2020r.)[/button]


Zobacz także:

[button url=”https://www.sebucja.pl/bajki-filmy-o-milosci-dla-dzieci/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]BAJKI I FILMY O MIŁOŚCI DLA DZIECI[/button] [button url=”https://www.sebucja.pl/najciekawsze-bajki-dla-dzieci/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]NAJCIEKAWSZE BAJKI DLA DZIECI[/button] [button url=”https://www.sebucja.pl/najpiekniejsze-filmy-dla-dzieci-i-mlodziezy-2/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]NAJPIĘKNIEJSZE FILMY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY[/button] [button url=”https://www.sebucja.pl/straszne-bajki-i-filmy-dla-dzieci-na-halloween/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]STRASZNE BAJKI I FILMY DLA DZIECI NA HALLOWEEN CZĘŚĆ I[/button] [button url=”https://www.sebucja.pl/straszne-bajki-i-filmy-dla-dzieci-na-halloween-i-nie-tylko-czesc-ii/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]STRASZNE BAJKI I FILMY DLA DZIECI NA HALLOWEEN CZĘŚĆ II[/button] [button url=”https://www.sebucja.pl/swiateczne-bajki-i-filmy-dla-dzieci/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]ŚWIĄTECZNE BAJKI I FILMY DLA DZIECI[/button] [button url=”https://www.sebucja.pl/wartosciowe-filmy-ktore-warto-zobaczyc-2/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]WARTOŚCIOWE FILMY, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ CZĘŚĆ II[/button]

1) Praktykant

Swoją listę rozpoczynam tą lekką komedią. To jedna z moich ulubionych produkcji, film po którym robi się ciepło na serduchu. „Praktykant” to przyjemna opowieść o emerycie, który walczy z nadmiarem wolnego czasu. W głównej roli świetnie odnalazł się Robert De Niro, nadając postaci niezwykłego ciepła. Trudno opisać tą produkcję w kilku zdaniach, gdyż poruszane w filmie wątki przekazują widzowi wiele ważnych wartości. Cały film ogląda się lekko i przyjemnie. Zachęcam do obejrzenia.

2) W chmurach

Gdy pierwszy raz oglądałam tą rewelacyjną produkcję, byłam początkowo zdezorientowana. George Clooney wciela się w postać głównego bohatera, który jest szczęśliwym samotnikiem. Pan „pusty plecak” nie potrzebuje żadnych własności, rzeczy, przedmiotów, ani też osób w swoim życiu. Jest wolny i niezależny. Kłóci się to z moim postrzeganiem szczęścia, stąd to moje zagubienie na początku. Film niesie jednak ogromne przesłanie oraz wiele ważnych wartości podaje widzowi niby niechcący w międzyczasie. Polecam gorąco ten film.

3) Jestem Bogiem

Kolejna moja propozycja to film, który wywołał wiele kontrowersji. Dla jednych jest „poradnikiem dla narkomanów”, dla innych refleksją nad nieograniczonym potencjałem ludzkim, którego rzadko wykorzystujemy. Warto obejrzeć, tym bardziej, że obsada jest również rewelacyjna. Śmiało mogę powiedzieć, że jest to dla mnie najlepsza kreacja w jaką wcielił się Bradley Cooper.

4) Wszystko za życie

Ten film trzeba po prostu zobaczyć. Niektórych może nudzić, lecz ci, którzy oczekują czegoś więcej, niż tylko rozrywki, ten film zauroczy. Film przesiąknięty jest ważnymi lekcjami dla każdego z nas, najważniejszą jednak pozostawia na sam koniec. Widz przygląda się ucieczce młodego chłopaka od własnej rodziny i samotnej podróży na Alaskę, pełnej niesamowitych przygód. Mimowolnie zaczyna kibicować młodzieńcowi, jednak czy zauważy także jego błędy… Gorąco polecam.

5) Mój przyjaciel Hachiko

„Mój przyjaciel Hachiko” to prawdziwy wyciskacz łez. Opowieść o ogromnej przyjaźni, miłości i przede wszystkim wierności. Wyborowa obsada (Richard Gere w roli głównej), a przede wszystkim fabuła oparta na faktach, która wzruszy każdego. Warto obejrzeć ten film całą rodziną.

6) Zgodnie z obietnicą

To  najstarsza produkcja w moim zestawieniu (1987r.), znana także pod tytułem „Po obietnicy”. To jeden z takich filmów, gdzie ma się ochotę porządnie potrząsnąć głównym bohaterem, kopnąć go w cztery litery. Film pokazuje dramat dzieci, które po stracie matki trafiają do różnych placówek opiekuńczych. Nie w sposób powstrzymać łez, widząc cierpienie tych dzieci. Do tego mamy obraz ojca, który podejmuję walkę o dzieci. Brak mu jednak stanowczości i jakiejkolwiek determinacji w działaniu. Niby chce, niby próbuje, jednak popełnia wiele błędów. Warto obejrzeć.

7) Blask tęczy

„Blask tęczy” piękna, wzruszająca historia o bardzo wrażliwym ośmiolatku, który trafia z sierocińca do nowego domu. Za każdym razem przeżywam tą opowieść, zwłaszcza pierwsze słowo „mamo”. Film o poszukiwaniu akceptacji, miłości…  Jeśli nie boicie się uronić łez – polecam gorąco, tym bardziej, że film jest idealny dla całej rodziny.

8) Dziewczyny z wyższych sfer

Być może niektórych zdziwi ta pozycja na liście, jednak nie wyobrażam sobie pominąć ten film. Lekka, momentami zabawna produkcja, przemyca nam w sposób delikatny smutną historię małej dziewczynki. Świetna gra młodziutkiej Dakoty Fanning sprawia, że film ogląda się z przyjemnością, a widzowi trudno poskromić wzruszenie.

9) W pogoni za szczęściem

To jeden z tych filmów, które sieją spustoszenie w naszej głowie i na nowo wypełniają ją refleksją. Nie da się obejrzeć i nie przeżywać tej produkcji wraz z bohaterem. Problemy głównej postaci pochłaniają widza, a że dotykają również dziecka, uderzają ze zdwojoną siłą. Znakomita kreacja Willa Smitha oraz jego syna Jadena. Piękny film o pokonywaniu trudności losu, determinacji i ojcowskiej miłości. Koniecznie trzeba zobaczyć.

10) Dowód

„Dowód” jest jednym z filmów, który wymaga od widza myślenia i skupienia. To trudna historia, ogromny dramat, geniusz i choroba w tle. Produkcja idealnie pokazuje czym jest miłość i poświęcenie. Ukazuje także jak łatwo choroba, czy nawet jej podejrzenie, potrafi hamować ludzki rozwój, a nawet życie. Warto zobaczyć.

11) Między wierszami

„Między wierszami” to opowieść, której każdy z widzów może dopisać własne zakończenie. Tak naprawdę każdą z opcji mamy podaną na tacy, ale tylko od nas zależy, jakie zakończenie uznamy za prawdziwe. Piękny, wartościowy film opowiadający o zmaganiach pewnego pisarza. Jedna z moich ulubionych historii. Jeśli tylko macie ochotę na trochę bardziej wymagające kino, polecam gorąco.

12) Avatar

Zazwyczaj wybieram dramaty, czasem filmy romantyczne, ale „Avatar” to mój numer jeden, jeśli chodzi o filmy Sci-Fi. Produkcja ta to uciecha dla oczu, rozkosz dla wyobraźni i bodziec do rozważań nad gatunkiem ludzkim. Długo zastanawiałam się, czy na pewno ta propozycja powinna znaleźć się w tym zestawieniu. Powinna! Film idealnie obrazuje inwazyjność i brutalność naszego gatunku oraz piękno, które coraz rzadziej dostrzegamy. Kto nie widział do tej pory, popełnia ogromny błąd.

13) Wszystkie niewidzialne dzieci

Cykl siedmiu krótkometrażowych filmów połączonych w jedną całość to niecodzienny format. To produkcja, którą powinien zobaczyć każdy. Film jest poniekąd apelem, zobrazowaniem trudnego dzieciństwa dzieci z różnych stron świata. Nie łatwo powstrzymać łzy. Polecam z całego serca.

14) Sam

Za każdym razem, gdy oglądam ten film, nie mogę powstrzymać łez. Rewelacyjna gra Seana Penna i Dakoty Fanning nie pozwala widzowi na lekkie podejście do tematu. Historia opóźnionego w rozwoju ojca walczącego o opiekę nad córeczką potrafi wzruszyć każdego. Do tego zmusza widza do refleksji, czy aby na pewno to dobry pomysł, czy mężczyzna jest w stanie sprostać wyzwaniu… Koniecznie trzeba ten film zobaczyć.

15) Marley i ja

Początkowo film wydaje się być kolejną produkcją starającą się w sposób zabawny przedstawić więź między człowiekiem a zwierzęciem. Opowieść ta jednak ma drugie oblicze. To wzruszająca historia młodego małżeństwa, które boryka się z wieloma problemami i ich życiu dzielonym z niesfornym psiakiem. Momentami zabawna, nasycona wieloma ważnymi wątkami, które ukazują nam prawdziwą wartość życia… Obowiązkowa pozycja, godna polecenia całej rodzinie.

16) Księga dżungli

Historię Mowgliego zna chyba każdy. Zarówno wersja animowana (1967r), jaki i ekranizacja z 1994 roku, nie może się jednak równać z nową wersją z 2016 roku. Jon Favreau w sposób naprawdę piękny i wyjątkowy przedstawił na nowo historię chłopca wychowanego przez wilki, pozostając jednocześnie wiernym disnejowskiemu pierwowzorowi. Pozycja przeznaczona dla całej rodziny. Naładowana wieloma ważnymi wartościami, a także zapierającymi dech w piersi efektami specjalnymi, będzie idealną propozycją na wspólny rodzinny seans.

17) Poradnik pozytywnego myślenia

Rewelacyjny film, który trzeba po prostu zobaczyć. Historia mężczyzny, który nie potrafi sobie poradzić ze zdradą żony i w efekcie tego trafia do szpitala psychiatrycznego. Po leczeniu próbuje wrócić do ,,normalności”, co okazuje się nie jest takie proste. Gorąco polecam, gdyż produkcja ta z pewnością skłoni Was do wielu refleksji.

18) Sala samobójców

Tym razem polska produkcja. ,,Sala samobójców” to obowiązkowa pozycja dla wszystkich rodziców, zwłaszcza rodziców nastolatków. Historia zamkniętego w sobie, wrażliwego chłopaka, który ucieka w świat wirtualny. W internecie poznaje tajemniczą dziewczynę, która wprowadza go do ,,sali samobójców”. Polecam.

19) Mężczyźni w nadziei

Film, który łączy w sobie komedię, film obyczajowy i dramat zarazem. Bawi, ale i skłania do refleksji.  Najlepiej obejrzeć go dwukrotnie, gdyż znając zakończenie dostrzec można wiele szczegółów, które za pierwszym razem jakoś uciekają. Polecam gorąco.

20) Panaceum

Świetny film! Wciągająca intryga, która do końca trzyma widza w niepewności i nie pozwala się nudzić w trakcie seansu, to jedna z mocnych stron tej produkcji. Szerokie ukazanie problemów bohaterów oraz wątków pobocznych, które odgrywają ważną rolę w zrozumieniu sytuacji poszczególnych postaci, to kolejny plus. Ten film trzeba po prostu zobaczyć, bo zdradzenie jakiegokolwiek szczegółu spali ten film po prostu.

21) Piękny umysł

To jeden z tych filmów, których obejrzenie wiąże się z ryzykiem długich rozmyślań. Wzruszająca historia zdolnego matematyka, który zmaga się z powoli rozwijającą się chorobą. Koniecznie trzeba ten film zobaczyć!

22) Złe mamuśki

Propozycja skierowana dla wszystkich mam, które po ciężkim dniu, przeładowanym obowiązkami, mają dość. Ta komedia nie tylko dostarczy Wam wielu powodów do śmiechu, ale także pozwoli spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Jeśli macie ochotę trochę się rozerwać, a przede wszystkim wrzucić na luz, to ta pozycja jest obowiązkowa na Waszej liście.

23) Wilk z Wall Street

Długo się zastanawiałam, czy ten film zamieścić na swojej liście. Powodem była moja osobista niechęć do aktora grającego główną postać, jednak ta pozycja zasługuję na swoje miejsce w moim Top 100 wartościowych filmów, które warto zobaczyć. Przez prawie 3 godziny produkcja ta trzyma widza w napięciu, dając przy tym ogrom powodów do śmiechu. Warto obejrzeć choćby po to, by zobaczyć jak pieniądze zmieniają człowieka…

24) Jestem legendą

To nie jest mój ulubiony gatunek filmowy, jednak urzekła mnie ta historia. Dla niektórych to film o zombie, dla mnie opowieść o samotności. Film trzyma w napięciu, pokazuje emocje, ale przede wszystkim ma ważne przesłanie… Gorąco polecam i zapewniam, że film zapadnie Wam w pamięci.

25) Equilibrium

Kolejny film, który nie należy do mojego ulubionego gatunku, a mimo to nie wyobrażam sobie go pominąć. Wizja idealnego świata, bez wojen, przemocy, smutku, łez… Wizja świata bez jakichkolwiek emocji, bez radości, miłości i innych uczuć… Trzymająca w napięciu opowieść, która skłania do refleksji nad światem, nad sobą. Warto obejrzeć.

26) Facet idealny

Podobnych filmów poruszających taką tematykę widziałam już z setkę. Jednak ten się wśród nich wyróżnia. Na początku bardzo cukierkowo, by potem trzymać za gardło widza do samego końca. Historia kobiety przekonanej, że znalazła idealnego mężczyznę. Takiego, z którym chciałaby spędzić resztę życia… Historia, która może spotkać każdą z nas – kobiet. Warto zobaczyć.

27) Efekt motyla

Dla wielu osób znakomity film, dla innych kiepska produkcja, dla mnie po prostu ,,coś innego”. Najdziwniejsze jednak w tym filmie jest to, że z biegiem lat ten film odbiera się inaczej. Tak czy inaczej film zasługuję na chwilę uwagi, bo porusza istotne kwestie. Nawet jeśli oglądaliście ten film dziesięć lat temu i nie przypadł Wam wtedy do gustu, warto obejrzeć jeszcze raz…

28) Dwoje nie do pary

Dla wielu ta pozycja będzie wielkim zaskoczeniem. Komedia romantyczna? Co w niej takiego nadzwyczajnego? Zakończenie! Warto obejrzeć, dotrwać do końca, by zrozumieć sens tego filmu. Smutna, wzruszającą historia, która od pierwszych minut kipi humorem…

29) Incepcja

To jeden z tych filmów, o których nie łatwo zapomnieć! Mało tego, to jeden z tych filmów, na których trzeba być skupionym, by się zwyczajnie nie pogubić. Do tego dodajcie jeszcze niesamowite efekty specjalne, niebanalną fabułę i, co najlepsze, nie do końca dopowiedziane wątki, dające pole do popisu wyobraźni widza. To wszystko sprawia, że ten film trzeba zobaczyć i choć nie lubię filmów fantastycznych, ten jest zajmuje szczególne miejsce wśród moich ulubieńców.

30) Obce niebo

Polsko-szwedzka produkcja, którą jednym słowem można by nazwać ,,desperacja”. Łapiąca ze serce, ściskająca w gardle historia pary polskich emigrantów próbujących ułożyć sobie życie w Szwecji. Jedno niewinne kłamstwo przekreśla sielankowe z pozoru życie i powoduje szereg dramatycznych w skutkach zdarzeń. Warto obejrzeć!

31) Wstrząs

Ten film trzeba po prostu zobaczyć, by móc o nim dyskutować. Każdy bowiem odbierze go inaczej, dla każdego inny problem poruszany w filmie (a jest ich kilka) będzie tym przewodnim. Dla jednych wszystko to, co tyczy wspomnianego w tytule ,,wstrząsu” u zawodników, dla innych walka o bycie dobrym Amerykaninem… Polecam.

32) No escape

Dawno z takim przejęciem i wewnętrznym niepokojem nie oglądałam żadnego filmu! Ten film trzeba zobaczyć, a jak jesteś rodzicem, to już w ogóle pozycja obowiązkowa. Zaopatrz się jednak w jakieś przekąski, na których wyładujesz emocje. Paluszki, krakersy czy cokolwiek innego, bo ja nie przewidziałam tego i cóż, moje paznokcie mocno ucierpiały. Rewelacyjny film, grający na emocjach widza, jak doświadczony muzyk na strunach. Warto zobaczyć, bo ten film jest tego wart. Być może nie da Wam spać w nocy, być może Was nie przekona, ale warto choć na chwilę wczuć się w sytuację głównego bohatera, który jest w stanie zrobić wszystko, by ratować rodzinę…

33) Bella i Sebastian

„Bella i Sebastian” to piękna opowieść Nicolasa Vaniera o przyjaźni chłopca z psem, rozgrywająca się w 1943 roku w  malowniczych Alpach. Opowieść o odwadze, wierności, przyjaźni, miłości do życia. Film godny polecenia dla całej rodziny. W filmie poruszanych jest wiele wątków, niektóre mogą być trudne dla najmłodszych widzów, jednak film powstał z myślą także o starszej widowni. Piękne krajobrazy, malownicze góry i ciekawe postacie oraz rozgrywający się dramat zachwyci niejednego dorosłego. Warto obejrzeć!

34) Bella i Sebastian 2

Jeśli pierwsza część Wam się podobała, to ta z pewnością będzie jeszcze bardziej. Jeśli pierwsza była dla Was taka sobie, druga skradnie Wasze serce. Genialny film! Trzyma w napięciu, igra z uczuciami widza. Film dla całej rodziny, choć Ci najmłodsi mogą być przerażeni. Gorąco polecam!

35) Mustang

Zaczęłam oglądać ten film z nudów i już po chwili wiedziałam, że to dobry pomysł. W połowie tej produkcji płakałam, a pod jej koniec cieszyłam, że mieszkam w takim kraju, a nie innym. Brak w tym filmie super efektów specjalnych, brak znanych aktorów, za to jest przesłanie o tym, co znaczy być kobietą… Warto obejrzeć, ja z pewnością do tego filmu jeszcze kiedyś wrócę.

36) Chłopiec w pasiastej piżamie

To jeden z tych filmów, po których trudno się otrząsnąć i o ile cały film jest jeszcze do zniesienia, tak końcówka wyrywa serce. Wzruszający, pełen niepodanych na tacy morałów, do których wrażliwy widz dochodzi sam. Historia pokazana z innej perspektywy, którą koniecznie trzeba zobaczyć.

 37) W krainie czarów

Film porusza poważny temat – zaburzenia psychiczne u dzieci, w sposób tak delikatny, że widz wręcz przeżywa rozterki dziecka na własnej skórze. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich rodziców, zwłaszcza tych, którzy twierdzą, że mają niegrzeczne dzieci. Uwielbiam ten film, tym bardziej, że główną rolę odgrywa Elle Fanning (młodsza siostra genialnej Dakoty)!

38) Kwiat Pustyni

Jako kobieta i matka małej dziewczynki, z ogromnym bólem serca oglądałam ten film. Nie mogłam zasnąć w nocy. Tuliłam swą córeczkę, niewiele starszą niż bohaterka w tym okropnym dniu, dziękując, że żyję tu w Polsce… Ten film trzeba zobaczyć. Warto również przeczytać książkę, na której podstawie powstał.

39) Spadkobiercy

,,Spadkobiercy” to film pełen metafor, dwuznaczności (włącznie z tytułem), dający pole do refleksji. Wzruszający, zmuszający do przemyśleń, do zastanowienia się nad naszym życiem, nad czasem, jaki posiadamy i ,,spadkiem”, jaki po sobie zostawimy… Warto zobaczyć.

40) Tylko razem z córką

Kolejny wyrywający serce film. Wzruszająca historia Amerykanki, która poślubiła Irakijczyka i wyjechała wraz z mężem do Iraku. Zderzenie z nową rzeczywistością i ogromny dramat, który z pewnością na długo zostanie w Waszej pamięci. Warto zobaczyć.

41) Handel

Kolejna wstrząsająca produkcja. Tym razem poruszany jest temat handlu ludźmi. Ciężko patrzy się na okropieństwo, jakie spotkało główne bohaterki. Ciężko też powstrzymać łzy… Film warty obejrzenia, choć osobiście nie rozumiem jednej z bohaterki (mam chyba silniejszy instynkt macierzyński). Zobaczcie koniecznie.

42) Oszukana

Jeden z moich ulubionych filmów z Angeliną Jolie w roli głównej. Niesamowita, wzruszająca, przerażająca i przede wszystkim oparta na prawdziwych wydarzeniach historia. Film ten wciąga widza w zamęt intryg i pozwala zaangażować się emocjonalnie. Widz ma ochotę pomóc głównej bohaterce, szczerze jej współczując. Gorąco polecam!

43) Hej, Skarbie

Jeśli lista ma zawierać wartościowe filmy, to z pewnością nie może zabraknąć tej pozycji. Niezbyt popularna, przez wielu odrzucane przez prostotę, jednak godna zobaczenia. To film, który funduje nam na zakończenie multum pytań, niedopowiedzeń, niepewności. Wstrząsająca, smutna i przede wszystkim wzruszająca historia, którą koniecznie trzeba zobaczyć.

44) Rozstanie

Ten film trudno opisać słowami. W czasie filmu trudno widzowi zdecydować, kto jest bohaterem pozytywnym, kto nie, kto kłamie, kto mówi prawdę. Jest jak w prawdziwym życiu, nic nie jest tylko białe lub czarne… Film trzeba po prostu zobaczyć. Opowiada na pozór błahą, nieskomplikowaną historię, jednak to tylko pierwsze wrażenie. Jeśli dodamy do tego całą otoczkę kulturowo-religijną, otrzymujemy film, który gra na emocjach widza w sposób nieopisany. Gorąco polecam!

45) Między światami

Kolejny film, po którym trudno zasnąć. Wzruszająca, pełna skrajnych emocji historia małżeństwa, które straciło swojego synka. Po zobaczeniu zwiastuna nie miałam ochoty tego filmu oglądać, jak dobrze, że jednak po niego sięgnęłam. Film tak realistycznie oddaje ból bohaterów, że serce pęka z każdą kolejną chwilą. Warto zobaczyć.

46) Polowanie

Czy dzieci nigdy nie kłamią? Mieszkańcy miasteczka, w którym toczy się akcja filmu, uważają, że dzieci nie kłamią. Na początku filmu widz może się z tym zupełnie nie zgadzać, jednak z każdą minutą ta pewność jest podważana. Jak więc jest naprawdę? Film, który powinien zobaczyć każdy rodzic i nie tylko!

47) Klucze do domu

Wzruszająca, wstrząsająca, piękna i bardzo nasycona emocjami historia ojca i syna, którym przyszło się spotkać po raz pierwszy. Nie da się nie płakać, po prostu się nie da… Zobaczcie koniecznie.

48) Galerianki

Tym razem polska produkcja. Film, na który wylano wiele krytyki. Niedoceniona, przerażająca opowieść ma jednak drugie dno. Jak dla mnie rewelacyjny film. Taki, po którym człowiekowi jest po prostu smutno, bardzo smutno. Zobaczcie sami.

49) Wyspa tajemnic

Oj, jak ja nie lubię tego gościa… Muszę jednak przyznać, że grać potrafi znakomicie! ,,Wyspa tajemnic” to jeden z tych filmów, które obowiązkowo trzeba zobaczyć! Opowieść wciąga widza w świat bohatera i poddaje ciągłym wątpliwością. Rewelacyjna produkcja, nie bez powodu uznana przez krytyków i doceniona na całym świecie. Gorąco polecam!

50) Wołyń

Zostawiłam ten film na koniec. Ciężko się w jakikolwiek sposób odnieść do tej produkcji. Czy mi się podobał? Nie! Jednakże nie dlatego, że jest kiepski czy słaby. Ten film nie ma się podobać, nie ma być ładny, ma być wstrząsający i taki jest. Gorąco polecam, choć ogląda się z ogromnym bólem serca, często odwraca się wzrok… Momentami miałam ochotę uciec i nie oglądać dalej, jednak się nie dało. Zdecydowany numer 1 mojej listy!

Na tej pozycji kończę pierwszą część listy wartościowych filmów, które warto zobaczyć i zapraszam do drugiej części dostępnej TU