Rzeczywistość mamy,  Strona Główna

Puzzle od EcoCardToys

Pamiętacie konkurs na stronie niunioki.pl, w którym do wygrania były ekologiczne puzzle trójwymiarowe firmy EcoCardToys? Udało nam się wygrać konkurs wierszykiem (a co, pochwale się 😉 ):

Niebawem śnieg, mróz, zawierucha,
Nie wyjdziesz z domu bez ciepłego kożucha.
Nuda zapuka do okna, nie życzę nikomu,
Więc czas wymyślić, co będziemy robić w domu.
Zabaw tysiące, lecz każda na chwile,
Jednak już wiem, jak dzieciom czas umilę.
Puzzle wygram – tam zwierząt tysiące,
Wnet me pociechy poczują się jak na łące.
Jeleń wśród traw wyobraźni biegać będzie,
Szybko kolory z rąk dzieci zdobędzie.
Tam niedźwiedź, co groźnie zęby szczerzy,
Będzie różowy, choć w to nie wierzy.
Dzik zaś z rąk mego syna,
Kolor zielony najpewniej otrzyma.
I pewnie dojdzie do rodzeństwa sprzeczki,
Czy łoś ma być żółty czy też niebieski.
Tak nam zwierzaki umilą czas zimowy,
Jeśli się uda nam zgarnąć nagrody.

 

Tym sposobem mamy w domu cztery nowe zwierzęta: łosia, jelenia, dzika i niedźwiedzia. Na szczęście zwierzaki nie są wymagające, wystarczyła im ściana pokoju dziecięcego… Nie brudzą, nie trzeba ich wyprowadzać, a mimo to zapewniły moim dzieciom wiele godzin dobrej zabawy. Zresztą nie tylko dzieci dobrze się bawiły. Ja również bawiłam się świetnie. Zobaczcie sami:

793

794

795

796

797

798

799

800

801

802

803

804

Puzzle na pierwszy rzut oka wydają się być skomplikowane, nic bardziej mylącego. Dzięki dołączonej instrukcji budowanie przestrzennych zwierzaków jest bardzo proste i przyjemne. Nie potrzebne są żadne dodatkowe narzędzia czy klej. Jedyne co może nam się przydać to farby lub inne materiały do przyozdobienia, choć w naturalnej wersji zwierzęta też wyglądają ciekawie. Ja nasze okazy potraktowałam sprayem z brokatem w kolorze złotym i srebrnym. Zobaczcie jak dostojnie się prezentują:

805

806

807

808

809

810

811

812

813

814

Na uwagę zasługuję także fakt, że zabawki te są ekologiczne. Puzzle wykonano z wysokiej jakości nietoksycznej tektury, która pochodzi z recyklingu. Decydując się na ekologiczne zabawki mamy świetną okazję, by wyrabiać w dziecku poczucie odpowiedzialności za losy Ziemi. Zachęcajmy i uczmy nasze dzieci dbać o środowisko, w którym przyjdzie im dorastać i żyć. Puzzle EcoCardToys są świetnym przykładem, że nie tylko plastikowe zabawki są super…