Strona Główna

Zostań w domu

Nie planowałam tego wpisu. Uważałam, że informacji o koronawirusie jest wszędzie pod dostatkiem i więcej nie ma sensu publikować. Jednak ten jeden komunikat muszę Wam przekazać:

ZOSTAŃCIE W DOMACH!

Jeśli tylko możecie -nie wychodźcie. Pilnujcie dzieci (mam tu na myśli młodzież), by dostosowała się do zaleceń i została w domu. Odpuście sobie zakupy w większych marketach – większość zakupów można ogarnąć on-line, bez narażania siebie na zakażenie w tłumnie.

TO NAPRAWDĘ WAŻNE!

Drżę ze strachu, że wirus dotrze i do nas. W domu mam 85-letnią babcię, o którą boję się bardzo. Mój tato z kolei choruje na kilka schorzeń, które znacznie podnoszą ryzyko – przeraża mnie to ogromnie. Córeczka, jak wiecie, choruje przewlekle – chyba rozumiecie mój strach?

Dlatego proszę – ZOSTAŃ W DOMU!

Jeśli nie dla siebie, zrób to dla innych. Wielu z nas będzie bez szans w starciu z wirusem. Mówią, że dzieci radzą sobie z tą chorobą bardzo dobrze. Ale czy wszystkie? Nie wszystkie! Dzieci z chorobami onkologicznymi, z obniżoną odpornością, obciążone wadami lub chorujące przewlekle są bez szans. Tak samo wygląda sytuacja u dorosłych. Młody, zdrowy organizm sobie poradzi – inni już niekoniecznie.

BĄDŹMY ODPOWIEDZIALNI – ZOSTAŃMY W DOMU!

Zachęcam do wzięcia udziału w akcji społecznej „Zostań w domu”. Opublikuj post na Facebooku, Instagramie czy Twitterze z hashtagiem #zostanwdomu. Możesz również udostępnić mój post (link poniżej).