Najpiękniejsze filmy dla dzieci i młodzieży
Rzeczywistość mamy,  Strona Główna,  W domowym zaciszu

Najpiękniejsze filmy dla dzieci i młodzieży

Wiem, że w sieci pełno podobnych zestawień, jednak postanowiłam stworzyć własną listę filmów, które poleciłabym nie tylko dzieciom, ale całej rodzinie. Filmy dla dzieci i młodzieży, które znajdują się na mojej liście są według mnie nie tylko piękne, ale także przekazują dzieciom ważne wartości, uczą odpowiednich zachowań. Zapraszam do miłej lektury. Być może w zestawieniu znajdą się pozycje, których nie znacie 😉

Zobacz także:

[button url=”https://www.sebucja.pl/bajki-filmy-o-milosci-dla-dzieci/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]NOWOŚĆ!!! BAJKI I FILMY O MIŁOŚCI DLA DZIECI[/button]

[button url=”https://www.sebucja.pl/najciekawsze-bajki-dla-dzieci/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]NAJCIEKAWSZE BAJKI DLA DZIECI[/button] [button url=”https://www.sebucja.pl/straszne-bajki-i-filmy-dla-dzieci-na-halloween/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]STRASZNE BAJKI I FILMY DLA DZIECI NA HALLOWEEN CZĘŚĆ I[/button] [button url=”https://www.sebucja.pl/straszne-bajki-i-filmy-dla-dzieci-na-halloween-i-nie-tylko-czesc-ii/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]STRASZNE BAJKI I FILMY DLA DZIECI NA HALLOWEEN CZĘŚĆ II[/button] [button url=”https://www.sebucja.pl/swiateczne-bajki-i-filmy-dla-dzieci/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]ŚWIĄTECZNE BAJKI I FILMY DLA DZIECI[/button] [button url=”https://www.sebucja.pl/wartosciowe-filmy-ktore-warto-zobaczyc/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]WARTOŚCIOWE FILMY, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ CZĘŚĆ I[/button] [button url=”https://www.sebucja.pl/wartosciowe-filmy-ktore-warto-zobaczyc-2/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]WARTOŚCIOWE FILMY, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ CZĘŚĆ II[/button]

„Bella i Sebastian”

„Bella i Sebastian” to piękna opowieść Nicolasa Vaniera o przyjaźni chłopca z psem, rozgrywająca się w 1943 roku w  malowniczych Alpach. Opowieść o odwadze, wierności, przyjaźni, miłości do życia. W filmie poruszanych jest wiele wątków, które mogą być trudne dla najmłodszych widzów, jednak ich nie zrozumienie nie przeszkadza w zrozumieniu wątku głównego – wielkiej przyjaźni pomiędzy chłopcem i psem. Film godny polecenia dla całej rodziny. Piękne krajobrazy, malownicze góry i ciekawe postacie zachwycą niejednego dorosłego. Nie jeden z rodziców uroni też łezkę wzruszenia.

„Duma: Podróż do domu”

„Duma: Podróż do domu” to opowieść o sile przyjaźni pomiędzy dzieckiem i zwierzęciem, której reżyserem jest Carroll Ballard. Piękna opowieść rozgrywająca się w Południowej Afryce, która ukazuje nam wartości, o których często w naszym życiu zapominamy. Historia chłopca i jego przyjaciela geparda to ulubiony film moich dzieci. Idealna propozycja dla całej rodziny.

„Wilk”

„Wilk” to kolejny film Nicolasa Vaniera obok którego nie można przejść obojętnie. Film raczej dla starszej publiczności. Mój 5-latek ogląda ze zrozumieniem, chociaż niektóre sceny są dla niego nieodpowiednie. Film o trudnej przyjaźni pomiędzy dorastającym chłopcem i wilkami, które są największym wrogiem jego rodziny. Jak zwykle bywa w filmach reżyserii Nicolasa Vaniera piękna sceneria, tym razem góry wschodniej Syberii. Godny polecenia film dla całej rodziny.

„Mój przyjaciel Hachiko”

„Mój przyjaciel Hachiko” to prawdziwy wyciskacz łez. Dla młodszych dzieci może to być zbyt trudny przekaz, choć może warto pomóc im zrozumieć sens filmu… Opowieść o ogromnej przyjaźni, miłości i przede wszystkim wierności. Wyborowa obsada, a przede wszystkim fabuła oparta na faktach, która wzruszy każdego.

„Ostatni traper”

„Ostatni traper” to idealny film dla całej rodziny. To następny film Nicolasa Vaniera opowiadający o przyjaźni człowieka ze zwierzętami. Piękna historia człowieka, który swoje życie spędza z dala od cywilizacji, za to wśród zwierząt i w zgodzie z naturą. Sceneria filmu zapiera dech w piersiach. Gorąco polecam.

„Biały Kieł”

„Biały Kieł” to film mojego dzieciństwa. Piękna historia o przyjaźni człowieka z dzikim psem, który napotkał na swej drodze nieodpowiednich ludzi. Film, który ma już swoje lata, lecz nadal przekazuje wartościową treść. Propozycja dla całej rodziny.

„Dzieci z Bullerbyn”

„Dzieci z Bullerbyn” to niezwykła opowieść o przygodach grupki dzieci zamieszkujących szwedzką prowincję. To cenne źródło wiedzy, inspiracji dla współczesnych dzieci. Film odpowiedni dla maluchów, jak i starszej publiczności. Przedszkolak będzie z pewnością zachwycony, choć film przyjemny dla całej rodziny.

„Zebra z klasą”

„Zebra z klasą” jest opowieścią o przyjaźni dziewczynki z niezwykłym zwierzęciem – zebrą. Film idealny dla dzieci w każdej kategorii wiekowej, ale rodzice z pewnością też obejrzą z przyjemnością. Historia o wytrwałym dążeniu do celu, nie poddawaniu się, sile przyjaźni, ale przede wszystkim o akceptacji samego siebie. Film godny polecenia.

„Dwaj bracia”

„Dwaj bracia” to jeden z moich ulubionych filmów. Od zawsze kochałam tygrysy, a ten film pięknie pokazuje ich oblicze. Propozycja dla troszkę starszych dzieci, choć moje pociech oglądały z zainteresowaniem. Niektóre sceny są trochę drastyczne, dlatego warto obejrzeć z dzieckiem. Film zasługuje na obejrzenie. Ukazuje wartości tak często gubione w pędzie życia codziennego: braterską miłość, której nie jest w stanie zabić czas czy rozłąka. Polecam gorąco.

„Gdzie mieszkają dzikie stwory”

„Gdzie mieszkają dzikie stwory” jest opowieścią, którą powinien obejrzeć każdy rodzić. Film stworzony z myślą o dzieciach, jednak przekaz jest znacznie głębszy, opowiada o emocjach… Film przedstawia historię małego chłopca, który nie potrafi sobie poradzić ze swoimi emocjami. Jest samotny, zagubiony i niezrozumiany… Trafia do przedziwnej krainy zamieszkiwanej przez dziwne stwory. Film dla starszych dzieci, młodsze mogą się bać, zwłaszcza na początku.

„Bebe – świnka z klasą”

„Bebe – świnka z klasą” to opowieść o marzeniach i wytrwałości w ich realizacji. Film dla wszystkich domowników, zarówno tych małych, jak i dorosłych. Pokazujący, że nieważne kim się urodziliśmy, ważne kim jesteśmy… Godny polecenia dla całej rodziny.

„Lassie”

„Lassie” To opowieść, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten wzruszający film to propozycja dla całej rodziny. Choć oglądałam tysiące razy, nadal nie potrafię ukryć wzruszenia. Przyjaźń, miłość, wierność i przywiązanie to główne wartości tego filmu.

„Wicher”

„Wicher” piękna opowieść o przyjaźni nastolatki i konia. O wzajemnym zrozumieniu. To także film o wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywaniu przeszkód. Piękna sceneria, ciekawe postacie… Godny polecenia film dla całej rodziny.

„Blask tęczy”

„Blask tęczy” piękna, wzruszająca historia o bardzo wrażliwym ośmiolatku, który trafia z sierocińca do nowego domu. Za każdym razem przeżywam tą opowieść, zwłaszcza pierwsze słowo „mamo”. Film o poszukiwaniu akceptacji, miłości…  Jeśli nie boicie się uronić łez – polecam gorąco całej rodzinie.

„Opowieści z Narnii”

„Opowieści z Narnii” mają w sobie coś magicznego, coś co pozwala się oderwać się od rzeczywistości. Wszystkie części zasługują na chwilę uwagi. Jest to propozycja dla większych dzieci, ale również dorośli ucieszą oko.

„Mój przyjaciel lis”

„Mój przyjaciel lis” to ostatnia propozycja jaką chcę Wam przedstawić. Piękna opowieść o przyjaźni pomiędzy dziewczynką i lisicą.  Historia przedstawiona w tak piękny sposób, że można oglądać ją kilkukrotnie. Idealna na rodzinny seans.

To już wszystkie filmy, jakie zaproponowałabym Wam dla Waszych dzieci, ale również dla Was. To opowieści z głębszym sensem, uczące dzieci miłości oraz wrażliwości.

A Wy co dodalibyście do tej listy?