Strona Główna,  W domowym zaciszu

Filmy, które warto zobaczyć – nowe zestawienie (2020r.)

Od pierwszej listy wartościowych filmów, która pojawiła się na mojej stronie, minęło już sporo czasu. Pojawiło się wiele ciekawych propozycji, a ja przedstawię Wam najnowsze perełki, ale nie tylko. Zapraszam także do odwiedzenia pozostałych zestawień filmowych:

Wartościowe filmy, które warto zobaczyć cz. I – TOP 100
Wartościowe filmy, które warto zobaczyć cz. II – TOP 100

Na liście znajdziecie wiele nowości, które możecie zobaczyć aktualnie w kinach. Mam nadzieję, że spodoba Wam się zestawienie i poślecie je dalej 🙂

To co? Zaczynamy?

Przypływ wiary (2019)

Jeden z piękniejszych filmów o wierze i miłości. Dla mnie jako matki trudny do przeżycia. Wzruszający, ściskający za gardło, po prostu wart poświęcenia 2 godzin…

Błąd systemu (2019)

Film polecam wszystkim rodzicom, szczególnie tym, którzy na co dzień twierdzą, że mają niegrzeczne dzieci… Ten film miażdży po prostu. Ilość emocji momentami przerasta, film wstrząsa, chwyta za serce i nie chce puścić. Do tego fenomenalna gra dziecka… Zobaczcie koniecznie!

Wszystko dla mojej matki (2019)

Tym razem polska produkcja, bardzo udana, ale jakże niedoceniona. To film, który wstrząśnie Wami. Film, który mocno przygnębia, nie daje nadziei… Warto go jednak zobaczyć, by uświadomić sobie jak może wyglądać życie kogoś tuż obok nas…

Historia małżeńska (2019)

To w skrócie historia rozwodu. Bardzo ciekawa produkcja, która w sposób dobitny ukazuje jak prawnicy podburzają swoich klientów i zamiast dążyć do zgody, nakręcają koło nienawiści. Warto obejrzeć.

Tam gdzieś musi być niebo (2019)

To film inny niż wszystkie. Trudno go opisać słowami, tak by nie zdradzić fabuły i przypadkiem Was nie zniechęcić, bo czytając opis może wydawać się nudny. Tymczasem to bardzo udana produkcja, która rozłożyła mnie na łopatki.

Gorący temat (2019)

Kolejną propozycją jest film poruszający bardzo ważny temat, mianowicie molestowania kobiet. Warto ten film obejrzeć, zresztą nie na darmo film ten zgarnął Oscara i wiele innych nagród.

Winowajca (2019)

Wielu krytykom ten film się nie spodobał, cóż ja lubię takie produkcje. To lekki i przyjemny film, pozwalający na chwilę oderwać się od pędzącego życia, od szarej rzeczywistości. Warto obejrzeć.

Parasite (2019)

Byłam sceptycznie nastawiona do tej produkcji, nie nastawiałam się na coś wyjątkowego. Myliłam się bardzo! Jeśli ktoś lubi nieoczywiste kino, pełne metafor i wymagające od widza czegoś więcej niż tylko zobaczenia, to ta pozycja jest idealna. W filmie przeplata się wszystko i humor, i dramat… Warto zobaczyć.

Kraina miodu (2019)

Na mojej liście nie mogło zabraknąć tego filmu dokumentalnego, którego naprawdę warto zobaczyć. Film wielokrotnie nagradzany, co po obejrzeniu wydaje się naturalne. Dawno nie widziałam tak dobrego filmu dokumentalnego!

Kafarnaum (2018)

To taka perełka na tej liście. Film wyjątkowy. Taki, który wstrząsa widzem, długo pozostaje w głowie i czasem się żałuje, że nie da się niektórych rzeczy „odzobaczyć”. Dla mnie jako matki, film bardzo trudny, który odchorowałam psychicznie…

Narodziny gwiazdy (2018)

Film obejrzałam ze względu na ścieżkę dźwiękową. Raczej nie przepadam za Lady Gaga, ale po tym filmie mocno zmieniłam o niej zdanie. Warto obejrzeć, choć zakończenie mnie zwaliło z nóg – polecam.

Green Book (2018)

Jeśli od kina wymagacie czegoś więcej, to Green Book Wam się spodoba. To film, który bawi, wzrusza, ale przede wszystkim daje do myślenia. Naprawdę warto zobaczyć.

Nasze miejsce na ziemi (2018)

Ten film to niezwykła przygoda. Dawno z takim zapałem nie ściskałam kciuków za głównych bohaterów, by się im udało. Film o spełnianiu marzeń, o życiu w zgodzie z naturą, ale przede wszystkim szansa na oderwanie się od rzeczywistości. Warto zobaczyć!

Ptaki śpiewają w Kigali (2017)

Kolejna polska produkcja. Ten film obejrzałam stosunkowo niedawno, zwiedzona opiniami krytyków, że ten film to już nie to samo kino małżeństwa Krauze, że po śmierci Krzysztofa Krauze, jego żona nie podołała ciężarowi… Bardzo tego żałuję. Film jest rewelacyjny! Nie jest to łatwe kino, lecz takie, które nie powoli Ci spokojnie spać. Z całego serca polecam.

Obdarowani (2017)

Film, na którym będziecie śmiać się do łez i płakać ze wzruszenia. Świetna gra aktorów, niebanalna historia i to coś po prostu…

Cudowny chłopak (2017)

Tym razem propozycja dla całej rodziny. Mój 10-letni wrażliwiec wraz ze mną co chwilę ocierał łzy. Wzruszająca historia i mądrość, którą warto przekazać dzieciom i nie tylko…

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (2017)

Kino pytań bez odpowiedzi, to pierwsze, co przychodzi mi do głowy. Warto obejrzeć nawet dwukrotnie, by nic nam nie umknęło. Specyficzny klimat, nietuzinkowa historia i zakończenie, które daje do myślenia…

Lion. Droga do domu (2016)

Najpiękniejsze historie pisze życie, prawda? To właśnie jedna z takich historii… Chwyta za serce, wzrusza i wyzwala silne emocje. Do tego dochodzi genialna gra aktorska małego dziecka… Po prostu trzeba zobaczyć!

Przełęcz ocalonych (2016)

Nie lubię filmów wojennych, szczególnie tych, które zawierają krwawe sceny. Przełęcz ocalonych jest jednak wyjątkową produkcją. To film, po którym ciężko dojść do siebie. Jeśli nie boicie się prawdziwych emocji, to ten film jest dla Was.

Zanim się pojawiłeś (2016)

Jeśli lubicie się wzruszać, to ten film jest dla Was. Ciekawie opowiedziana historia niezwyczajnej miłości. Zakończenie, choć do przewidzenia, mimo wszystko zwalające z nóg i dostarczające wielu emocji.

Mama (2014)

Historia, która emocjonalnie nokautuje. Film, który pozostaje w głowie i nie da się o nim tak po prostu nie myśleć. Piękny obraz trudnej matczynej miłości. To film, który koniecznie trzeba zobaczyć.

Mandarynki (2013)

Jedna ze starszych propozycji w tym zestawieniu. Film, który mnie szczególnie urzekł. Mądry, piękny, urzekający. Dla mnie mistrzostwo, dlatego musiał znaleźć się na tej liście.

Koneser (2013)

Ten film znalazł się na liście przede wszystkim ze względu na wciągająca fabułę. Dwie godziny umknęło mi w mgnieniu oka. To też film, o którym nie da się tak szybko zapomnieć. Zapraszam.