Rzeczywistość mamy,  Strona Główna,  W domowym zaciszu

Straszne bajki i filmy dla dzieci na Halloween i nie tylko część II

Rok temu stworzyłam listę strasznych bajek i filmów dla dzieci na Halloween, ale nie tylko, która cieszyła się dużym zainteresowaniem i nadal chętnie jest przeglądana. Postanowiłam odświeżyć temat i stworzyć kontynuację. Poprzednio na liście znalazło się 31 propozycji, a dziś uzupełniam listę o kolejnych 15 bardzo niepokojących pozycji. Aż strach się bać 😉

Zobacz także:

[button url=”https://www.sebucja.pl/bajki-filmy-o-milosci-dla-dzieci/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]NOWOŚĆ!!! BAJKI I FILMY O MIŁOŚCI DLA DZIECI[/button] [button url=”https://www.sebucja.pl/najciekawsze-bajki-dla-dzieci/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]NAJCIEKAWSZE BAJKI DLA DZIECI[/button] [button url=”https://www.sebucja.pl/najpiekniejsze-filmy-dla-dzieci-i-mlodziezy-2/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]NAJPIĘKNIEJSZE FILMY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY[/button] [button url=”https://www.sebucja.pl/straszne-bajki-i-filmy-dla-dzieci-na-halloween/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]STRASZNE BAJKI I FILMY DLA DZIECI NA HALLOWEEN CZĘŚĆ I[/button] [button url=”https://www.sebucja.pl/swiateczne-bajki-i-filmy-dla-dzieci/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]ŚWIĄTECZNE BAJKI I FILMY DLA DZIECI[/button] [button url=”https://www.sebucja.pl/wartosciowe-filmy-ktore-warto-zobaczyc/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]WARTOŚCIOWE FILMY, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ CZĘŚĆ I– TOP 100[/button] [button url=”https://www.sebucja.pl/wartosciowe-filmy-ktore-warto-zobaczyc-2/” target=”_blank|_self” style=”xsmall|small|normal”]WARTOŚCIOWE FILMY, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ CZĘŚĆ II– TOP 100[/button]

To co, zaczynamy? Przed Wami same straszne bajki i filmy dla dzieci:

Gęsia skórka

,,Gęsia skórka” to film dla dzieci powyżej 12 roku życia, choć wiele kin wpuszczało na seans dzieci w wieku 10 lat. Mój siedmiolatek co prawda oglądał już rok temu, ale na niego takie produkcje nie działają i po prostu się nie boi. Propozycja idealna do obejrzenia całą rodziną.

Munio: Strażnik Księżyca

Tą bajkę odkryłam całkiem niedawno i tak naprawdę to ona zainspirowała mnie do napisania drugiej części listy bajek na Halloween. Pomyślałam, że koniecznie powinna się znaleźć na liście i początkowo miałam listę tylko zaktualizować, ale wtedy przypomniało mi się mnóstwo innych, świetnych pozycji. ,,Munio: Strażnik Księżyca” to niezwykle ciekawa i mądra bajka, która momentami jest naprawdę straszna. Bohaterowie to przedziwne stwory, którzy dzielą się oczywiście na tych dobrych i złych. Pozycja godna polecenia dla całej rodziny.

Siedem minut po północy

Zanim sięgnęłam po ten film, myślałam, że to typowa produkcja tylko dla młodych widzów. Oj zaskoczyłam się! Film zdecydowanie godny polecenia również dorosłym, choć starsze dzieci będą oglądać film z ogromnym zaciekawieniem, nie wyniosą z filmu tyle co dorosły. Dorosłego widza film przytłoczy ogromem emocji. Spłakałam się jak mało kiedy i jak mało kiedy wyciągnęłam tyle mądrości z filmu kierowanego w sumie do dzieci. Polecam z całego serca.

Strażnicy marzeń

Genialna bajka, która przy okazji świetnie wpisuje się w zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Propozycja dla najmłodszych widzów, ale także tych starszych.

Kubo i dwie struny

Kolejna propozycja to idealna bajka do obejrzenia całą rodzinką. My uwielbiamy tego typu produkcje. Piękna opowieść o bardzo dzielnym chłopcu, który wyrusza w odległą podróż. Warto zobaczyć, bo oprócz ciekawej historii, bajka ma mnóstwo mądrości w sobie.

Sekrety morza

Za każdym razem, gdy oglądam tą bajkę targają mną skrajne emocje. Zawsze też płaczę na koniec. Nie napiszę nic więcej niż: zobaczcie tą bajkę koniecznie.

Za niebieskimi drzwiami

Rewelacyjny film! I na dodatek to nasza rodzima produkcja. Zdecydowanie dla starszych dzieci, myślę, że powyżej 1o lat, choć w kinie były i mniejsze dzieci. Moje dzieciaki będą musiały trochę poczekać zanim pozwolę im obejrzeć ten film i już nie chodzi o to, że momentami jest naprawdę straszny. Film niesie ogromną wartość, mądrość i niesamowite emocje, chciałabym by dzieci były wystarczająco dojrzałe by wynieść z tego filmu maksimum.

Planeta skarbów

Kolejna pozycja jest jedną z ulubionych bajek mojego syna. Mógłby oglądać ją na okrągło i wcale mu się nie dziwię, bo to rewelacyjna opowieść. Koniecznie pokażcie ją dzieciom.

Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa

Tej pozycji chyba nikomu nie muszę przedstawiać. Rozważałam dodanie jej już w pierwszej części propozycji bajek i filmów na Halloween. Ostatecznie z Narnii zrezygnowałam, twierdząc, że nie jest zbyt straszna. Darzę jednak wszystkie części ,,Opowieści z Narnii” ogromnym sentymentem i moje dzieci równie chętnie oglądają. Skoro w Halloween rządzą potwory i dziwne stwory, to w tej produkcji znajdziecie ich bardzo dużo. Polecam.

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian

Ta część pojawiła się w moim zestawieniu z tego samego względu, jak powyżej. Zachęcam do obejrzenia, choć moim zdaniem jest to najsłabsza ekranizacja z trzech dotychczasowych, ale mimo wszystko godna uwagi młodego widza.

Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu

Ze wszystkich ekranizacji ,,Opowieści z Narnii” ta jest ulubioną mojego syna. Fan smoków wszelakich upodobał sobie tą część nie bez przyczyny. Warto zobaczyć.

Igor

,,Lepiej być dobrym nikim, niż kimś złym…” te słowa najlepiej oddają sedno bajki, która niesie wiele uniwersalnych mądrości. Pozycja godna zobaczenia całą rodziną, idealna również dla najmłodszych widzów.

Potworna rodzinka

Na koniec pozostawiłam trzy nowości kinowe. Pierwsza z nich w Polsce w kinie pojawi się 20 października, więc warto wybrać się z dziećmi na seans. Moje dzieciaki z pewnością będą zachwycone, bo uwielbiają wszelkie bajki podobne do ,,Hotelu Transylwania”, a tu klimat wydaje mi się bardzo podobny. Przekonamy się już niebawem.

Między nami wampirami

Kolejną nowością jest ,,Między nami wampirami”, która w Polsce w kinie pojawi się 27 października. Jestem ciekawa polskiego dubbingu, ale oglądając zwiastuny śmiem zaryzykować, że będzie rewelacyjny, tak jak cała bajka.

Coco

Na tą pozycję czeka cała nasza rodzinka zakochana po uszy w ,,Księdze życia” i meksykańskiej kulturze. Światowa premiera planowana jest na 20 października, jednak u nas w kinach film zawita dopiero 24 listopada. My wybierzemy się obowiązkowo, a Wy?

Zapraszam do komentowania i przeglądu pozostałych zestawień bajkowych i filmowych. Dajcie znać jakie jeszcze bajki lub filmy polecacie, a które nie znalazły się w tym oraz poprzednim zestawieniu.